Koolitused gümnaasiumi õpilastele
IT/Programmeerimine
Koolituse maht on 12 ak. tundi
Koolituse maht on 12. ak. tundi
Koolituse maht on 12. ak. tundi
Koolituse maht on 15-20 ak. tundi.
Kaugjuhtimise printsiibid ja protokollid. Vaatame kuidas juhtida süsteeme (robotid, andmete vastuvõtmise ja saatmise süsteemid-kodulahendused) kasutades erinevad protokollid nagu IR, Bluetooth, Wifi ja GSM. Loome Androidi rakenduse süsteemi juhtimiseks. Koolituse maht on 15-20 ak. tundi.
Õppija tutvustab arvutivõrkude arhitektuuri, võrguseadmete funktsioone ja ehitust ja IPaadresside kasutamise põhimõtteid Cisco PacketTraceri tarkvara abil. Koolituse maht on 4 ak. tundi.
Multimeedia
Ruumi modelleerimine SketchUp-is ja Unitys-s visualiseerimine vaatlemise ja esimesest isikusest tegelaskuju liikumiseks. Koolituse maht on 12 ak. tundi.
Elektroonika/energia
Elektroonika põhikomponendid (takisti, transistor,dioodid, erinevad loogika skeemid, driverid, jõutransistorid motoride juhtimiseks) ja nende kasutamine sensoride süsteemides, koostmame elektroonika skeeme (nt jooksvad tuled). Õpilased teevad oma projekti. Koolituse maht on 15-20 ak. tundi.
Räägitakse elektrist, rohelisest energiast, kuidas seda energiat saab kääte (päikesepaneelid, tuulegeneraatorid), kontrollitakse milliseid lambid säästavad rohkem energiat ning on koduseks kasutamiseks vajalikud. Koolituse maht on 12 ak. tundi.
Keemia
Praktikum (laboratoorsed tööd). Vee omadused. Vesilahused. Vee karedus. Vee analüüs. Heitvee puhastamise tehnoloogiad. Koolituse maht on 36 ak. tundi.
Praktikum (laboratoorsed tööd). Kuivatamine, destilleerimine, rektifitseerimine, kristalliseerumine, ekstraheerimine, keemiline süntees. Koolituse maht on 36 ak. tundi.
Praktikum. Polümeeri mõiste. Looduslikud ja sünteetilised polümeerid, biopolümeerid. Polümeeride saamise viisid: polümerisatsioon ja polükondensatsioon. Koolituse maht on 36 ak. tundi.
Füüsika/mehaanika
Teadus alustatakse mõõtmisest. Tegeleme tänapäevaste nutikate mõõtmistega, mõõdame keskkonna temperatuuri, valmistame kommutatsioonsõlmeid, käivitame mootoreid, hoiame oma kätega magnetvälja. Koolituse maht on 10 ak. tundi.
Erinevate materjalide omaduste uurimine kaasaegsete meetoditega, pinna uurimine mikroskoobi all (sh ka pinna söövitamine ning struktuuri vaatamine), materjalide sulamistemperatuuri määramine; materjalide omadused. Koolituse maht on 12 ak. tundi.
Matemaatika
Fraktaali mõiste ja geomeetria. Fraktaalide näited. Fraktaalid kunstis. Fraktaalide programmeerimise võtmed ja näidised. Fraktaalide modelleerimise ülesanded. Koolituse maht on 8 ak. tundi.
Tuntud transtsendentsed kõverad ja nende tekitamise mehhanism. Tuntud kõverjoonte tekitamise modelleerimise näited ja ülesanded. Koolituse maht on 4-6 ak. tundi.
Tuntud graafiteooria algoritmid ja nendega seotud rakendusliku sisuga ülesannete lahendamine: Euleri ja Hamiltoni tsüklid, rändkaupmehe ülesanne, puud, graafi värvimise probleem. Koolituse maht on 4-8 ak. tundi.
Andmete statistiline analüüs ja visualiseerimise võimalused statistikatarkvara R abil. Koolituse maht on 8 ak. tundi.