Täielik info 2020/21 a vastuvõtu kohta on leitav uuelt veebilehelt:
taltech.ee/sisseastuja/magistrioppe-vastuvott
Magistriõppesse kandideeritakse magistrile eelneva kõrgharidusega. Kandideerimiseks on sobivad bakalaureusekraad, rakenduskõrgharidus, kutsekõrgharidus.
2020/21 õppeaastaks kehtestatud vastuvõtutingimused on kättesaadavad kodulehel alates detsembrist. Kuna vastuvõtutingimused oluliselt ei muutu, võib uute tingimuste kehtestamiseni tutvuda 2019/2020. õppeaastaks kehtestatud kandideerimise nõudeid ja konkursi tingimusi.
Avalduste esitamine toimub sisseastujate infosüsteemis SAIS www.sais.ee.
Kohapeale on vaja tulla vaid siis, kui avaldust täites vajalik info eelneva hariduse kohta riiklikest registritest leitav ei ole.
Olulised kuupäevad 2020/21 õa kandideerimisel
Kandideerimisavalduste ja dokumentide vastuvõtt lõppeb nii SAISis kui ka kohapeal 7. juuli kell 12.00.
1. detsember 2019 - 7. juuli 2020 kell 12 | Avalduste esitamine vastuvõtu infosüsteemis SAIS kõikidele õppekavadele. |
25. juuni - 7. juuli kell 12.00 | Avalduste ja dokumentide vastuvõtt kohapeal (kui eelneva hariduse info ei ole registritest leitav). |
Sisseastumiskatsete perioodid algavad jaanuaris. Igal erialal toimub katse just sellistel aegadel, nagu teaduskond on planeerinud ja täpne info on kodulehelt leitav alates novembrist.
Katsetele registreerumine toimub SAISis avaldust esitades automaatselt (esimesele vabale katse ajale).
Katsete perioodid 2020:
- 27. jaanuar - 2. veebruar
- 16. - 29. märts
- 4. - 10. mai
- 9. - 10. juuli (katsele registreerumine lõppeb koos avalduste esitamise lõpptähtajaga 7. juuli kell 12.00)
Õppekoha pakkumine ja õppima tuleku kinnitamine toimub jooksvalt, kui avaldus on korras ja katsed positiivsele tulemusele sooritatud. Õppima tuleku kinnitamine lõppeb 15. juulil.
Sisseastumisel esitatavad dokumendid:
- Avaldus (täita vastuvõtuperioodil SAIS-is).
- Kui eelneva kõrghariduse andmeid SAIS-is ei ole ja on vaja tulla kohapeale, siis võtta kaasa:
- isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart);
- diplom (originaal ja koopia). Akadeemilist õiendit keskhinde jaoks läheb vaja ainult informaatika ja äriinfotehnoloogia erialadel;
- välisriigis hariduse omandanutel ENIC-NARIC keskuse tõend;
- akadeemilisel puhkusel viibimise tõend vastavast kõrgkoolist, juhul kui on varem õpitud tasuta magistriõppes enam kui pool nominaalaega, kuid osa ajast on viibitud akadeemilisel puhkusel.
Kui magistriõpingud ilma akadeemilisel puhkusel viibimiseta on kestnud alla poole nominaalaja, saab kandideerida uuesti tasuta õppesse. Väljavõte õpingute kestuse ja akadeemilise puhkuse kohta vastavast kõrgoolist tuleb esitada dokumentide vastuvõtu perioodil vastuvõtukomisjonile.